AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 16 Kasim 2018 Cuma 19:00
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYELERMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLAR
DEMRE HAVA DURUMU
DEMRE
 
DEMRE'YE 1 MİLYON TL ZARAR YARDIMI
 
DEMRE'YE 1 MİLYON TL ZARAR YARDIMI
 
 
Demre İlçesi'nde, 26 Kasım'da meydana gelen, Demre ve çevresindeki tarım arazilerinin yüzde 34'ünün zarar gördüğü dolu felaketinin ardından, Demre'ye 1 milyon TL yardım veriliyor. Yardımın 3 Aralık'ta valiliğe gönderildiği belirtildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türelin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonunda Demre için 1 milyon lira yardım çıktı. Türel, Demrede seraları etkilenen vatandaşların acil ihtiyaçlarının giderilmesi için AFAD tarafından çıkarılan 1 milyon liralık yardımın, 3 Aralık 2013 tarihi ile Antalya Valiliği emrine gönderildiğini söyledi. Türel, tarımsal zarara dair hasar tesbit çalışmalarının da tamamlanmasının ardından Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderileceğini bildirdi. Menderes Türel, Genel Hayata Etkililik olurunun da birkaç gün içinde alınacağını belirtti.

Bölgede meydana gelen altyapı hasar tesbit çalışmalarına ilişkin valilik çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Türel, bu işlemlerin tamamlanmasından sonra da Maliye Bakanlığına gönderileceğini ifade etti. Milletvekili Türel, Demrede dolu felaketinden zarar gören tüm vatandaşların yaralarının sarılması için gereken her türlü devlet yardımının yapılacağını, kendisinin de bu konunun takipçisi olduğunu sözlerine ekledi.

 
 
05 Aralık 2013 Perşembe - 16:25
8645 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com